איך לבחור חיית מחמד? המדריך המלא

אימוץ חיית מחמד תורמת באופן משמעותי לאווירה בבית, מוסיפה לו אור ושמחה והופכת אותו למקום חם ואוהב שכיף לחזור אליו. כמו כן, מחקרים מוכיחים שלאימוץ חיית מחמד יש גם יתרונות בריאותיים ונפשיים כגון: שיפור בריאות הלב, הפגת דיכאון וחרדה, הורדת לחץ דם גבוה וכדומה. למעשה, מספר בעלי חיות המחמד מעל גיל 65 שמבקרים אצל רופאים נמוך ב30 אחוז מאלו ללא חיות המחמד.

בנוסף, חיות המחמד יגרמו לכם לאמץ אורח חיים בריא שכולל הגדלת פעילות גופנית, הפחתת חרדה, בניית מבנה ושגרה בסדר היום והפגת מתחים. אם אתם מעוניינים לאמץ חיית מחמד ולהנות מכל היתרונות המפורטים לעיל, עליכם לבחור את החיה המתאימה לכם, לאורח החיים ולמקום המגורים שלכם. חשוב לבחור חיית מחמד בצורה שקולה ולהשקיע בכך מחשבה רבה.

להלן מספר פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם בעת בחירת חיית מחמד:

 

מקום המגורים

כאשר אתם בוחרים חיית מחמד, עליכם להתייחס לגודל ולצורת הדירה או הבית שלכם ולבדוק האם חיית המחמד תוכל להסתדר שם. להלן שני כללים חשובים:

  • אם החדרים בבית שלכם קטנים, לא מומלץ לרכוש חיית מחמד גדולה שתתפוס מקום גדול רק בעצם נוכחותה. במקרים כאלו מתאים לרכוש חיות קטנות כגון: ארנבים, אוגרים, כלבים קטנים וכדומה.
  • אם אין לכם גינה בבית, לא מומלץ לרכוש חיות פעילות שזקוקות למרחב פעילות גדול על מנת להרגיש בנוח.

 

פנאי

ישנן חיות שדורשות השקעת זמן ומאמץ רב. כלבים לדוגמא, צריכים שיוציאו אותם לפחות פעמיים ביום לטיול בחוץ. לעומת זאת, חיות כגון אוגרים, דגים, תוכים וארנבות לא ידרשו מכם להשקיע בהם זמן ומאמץ גדול מדי. כאשר אתם בוחרים חיית מחמד עליכם להתייחס לכמות הזמן הפנוי שעומד ברשותכם ולוודא שאתם מסוגלים לטפל בחיית המחמד שאתם מאמצים כראוי ולהשקיע בה את כל מה שדרוש.

 

הוצאות כספיות

אימוץ חיית מחמד כרוך בלא מעט הוצאות כספיות על אוכל, טיפוח, טיפול כללי, וטרינר וחיסונים. טרם אימוץ חיית המחמד, חשוב לברר מהו גודל ההוצאות הכספיות שהיא תגבה מכם ולוודא שאתם מסוגלים לעמוד בו כך שהחיה לא תישאר מוזנחת.

 

ילדים קטנים בבית

אם יש לכם ילדים קטנים אות תינוקות בבית, חשוב לבחור בבעל חיים שיוכל להסתדר איתם. בכל מקרה, חשוב גם להסביר לילדים הקטנים כיצד להתייחס לבעל החיים שאתם מאמצים וכיצד ראוי לשחק איתה.

 

טיפול רפואי

אם אתם בוחרים לאמץ חיות מיוחדות כגון נחשים וחיות אקזוטיות אחרות, עליכם לוודא שיש בקרבת מקום וטרינר מתאים שיהיה זמין ופנוי אליכם בעת הצורך.

מעוניינים לרכוש מוצרים מעולים עבור חיית המחמד שלכם? זקוקים לאוכל או ציוד איכותי עבור הכלב, החתול, הדג או התוכי שלכם?

היכנסו ל- צ'או צ'או – חנות חיות מקצועית שתעניק לכם מוצרים איכותיים ברמה גבוהה במחירים זולים שמתאימים לכל כיס.

 

DOGS

אולי יעניין אותך גם

טיק טוק
כללי
איך להגיע לפור יו בטיקטוק?

טיקטוק הפכה בשנים האחרונות לאחת הפלטפורמות המרכזיות והמובילות מבין הרשתות החברתיות. הגלישה בטיקטוק מתאפשרת גם בפיד האישי של המשתמש וגם בעמוד פור יו, שמציג לכל

קרא עוד »
תרגול קסם
כללי
איך להתחיל לעסוק בקסמים?

ילדים ואנשים מבוגרים רבים רוצים לעסוק בקסמים ובקוסמות בצורה מקצועית או חובבנית. עיסוק בקסמים משפר את זריזות הידיים וחדות המחשבה, ותורם להגדלת הביטחון העצמי. אם

קרא עוד »
תואר קל יותר
כללי
האתר שיקל לכם על התואר

לפני 3 שנים סיימנו את לימודי התואר הראשון שלנו, לאחר שכל המכרים שלנו סברו שלא נצלח אותם. שכן, היינו ידועים כתלמידים חסרי קשב, שלא מסוגלים

קרא עוד »