אלו סוגי תאונות דרכים ישנם?

תאונות דרכים מזמן הפכו לתופעה מטרידה, כאשר תדירותה הלכה וגדלה עם השנים ובפרט, במדינת ישראל. חלק מתאונות הדרכים נחשבות קלות יחסית וחלקן האחר חמורות יותר ולעיתים אפילו קטלניות. נושא תאוונות הדרכים עולה בהקשרים שונים, בעיקר בדיונים בממשלה, בעיקר לאחר התרחשותן של תאונות שכללו פגיעות קשות עבור המעורבים בהן.

כשמדברים על תאונות דרכים, ניתן להצביע על אבחנה בין תאונות בכוללות נפגעים ובין תאונות ללא נפגעים. כאשר תאונת דרכים כוללת נפגעים, אזי קיימת חובה להזעיק לזירת התרחשות התאונה – את המשטרה וכן, לדווח על התרחשות התאונה לגורמים רלוונטיים אחרים, במידה וקיימים.

 

סוגי תאונות

תאונות הדרכים השונות מחולקות לכמה סוגים, שאותם ניתן לפרט באופן הבא:

  • תאונת דרכים של כלי רכב עם הולך רגל – תאונה מסוג זה מתרחשת עקב אי כיבוד זכות הקדימה של אחד המעורבים כלפי השני. תאונות כאלה עשויות להתרחש במעבר חצייה, בצומת, בכביש חשוך וכיו"ב.
  • תאונת דרכים בין כלי רכב – לרוב, תאונה מסוג זה עשויה להתרחש עקב נסיעה במהירות גבוהה, של לפחות אחד מן המעורבים בתאונה. סוג זה של תאונת דרכים כולל: התנגשות אחורית, התנגשות חזיתית, תאונת שרשרת, תאונה בין רכב לאופנוע ועוד. בתאונת דרכים מסוג זה, הנוסעים ברכבים המעורבים נחשפים לרמת סיכון גבוהה, אשר עשויה להשתנות בהתאם לעצמת התנגשות כלי הרכב, בהתאם לגודל הרכב בו הם נוסעים, בהתאם לעמידות הרכב, בהתאם למערכת הבטיחות המותקנת ברכב ועוד. תאונת שרשרת לרוב נגרמת מבלימה פתאומית של הקדמי ביותר בשרשרת וגם בסוג תאונה זה, רמת הפגיעה בנוסעים המעורבים מושפעת מעוצמת ההתנגשות, ממהירות הנסיעה של הרכב בו הם ישבו ועוד. יח עם זאת, תאונת שרשרת שהתרחשה עקב נסיעה במהירות גבוהה במיוחד, עשויה לגרום לתוצאות חמורות ואפילו קטלניות, עבור הנוסעים המעורבים.
  • תאונת דרכים בין רכב ובין עצם נייח – ייתכן מצב בו נהג מסוים יתנגש בעצם נייח, כגון: קיר, עמוד, רכב אחר שחונה וכד'. גם בתאונה מסוג זה, רמת הפגיעה במעורבים בה מושפעת מעוצמת ההתנגשות ומעמידות הרכב המעורב ובמצבים קיצוניים, התאונה עשויה להביא לתוצאות חמורות עבור המעורבים בתאונה.
  • תאונת רכבת – נחשבת גם היא לתאונת דרכים, שכן, רכבת הינה כלי רכב לכל דבר.
  • תאונת מלגזה – הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין, שכן, מלגזה מוגדרת ככלי מנועי. באופן דומה לכלי רכב אחרים, גם את המלגזה יש לבטח בפוליסת ביטוח חובה.
  • תאונת פגע וברח – תאונה מסוג זה מתרחשת כאשר נהג נקלע לתאונת דרכים, שלאחריה, לא יכול הוא לאתר את הנהג הנוסף המעורב בה, משום שהספיק לברוח, בטרם החליפו פרטים ביניהם. למידע נוסף, היכנסו לאתר https://fclaw.co.il/עורך-דין-תאונות-דרכים/.

 

לסיכום

תאונות דרכים שונות עשויות להתרחש וניתן להבחין ביניהם בהתאם לסוגיהן. נזקי תאונות דרכים עשויים להיות קלים או חמורים ובמצבים קיצוניים אפילו קטלניים עבור המעורבים בהם. 

Car, Accident

 

אולי יעניין אותך גם

תיק פלילי נסגר
עריכת דין
איך מתבצע סגירת תיק פלילי?

כל חקירה שמתקיימת כנגד חשוד מצריכה פתיחה של תיק פלילי. מדובר בעובדה שידועה לרבים מכם, אך מעטים יודעים איך מתבצעת הסגירה של התיק בסופו של

קרא עוד »
כך תתמודדו עם תאונת עבודה
עריכת דין
כך תתמודדו עם תאונת עבודה

תאונות עבודה הן אירוע קשה שעלול לקרות לכל אחד, ללא קשר לתחום העיסוק של העובד. תאונות עבודה יכולות להיגרם מגורמים שונים, כגון תנאי עבודה מסוכנים,

קרא עוד »
הליכים משפטיים
עריכת דין
מתי נצטרך לתרגם תואר?

במציאות החדשה והגלובלית בה אנו חיים, אנשים מחפשים לעתים קרובות הזדמנויות לימוד בחו"ל או מחפשים הזדמנויות קריירה במדינות שונות. כאשר מנווטים בנתיבים לימודיים או מקצועיים,

קרא עוד »