תביעת נזקי גוף לאחר תאונה

פגיעה בגוף שבאה לידי ביטוי בעקבות מעורבות בתאונה עשויה להוביל בלא מעט מן המקרים לאפשרות לקבלת פיצויים מטעם חברת הביטוח ולעיתים גם מטעם המוסד לביטוח לאומי. בשורות הבאות נציין בפניכם את כל המידע שחשוב לדעת בכל הנוגע לתביעות מסוג זה. אם אתם או קרוב שלכם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, כדאי שתקראו את המדריך הנוכחי שיאפשר לכם לדעת מה עליכם לעשות כעת.

 

הגדרה של תאונת דרכים

רגע לפני שנציג בפניכם את המידע המעמיק בתחום, ראוי לציין בפניכם מהי ההגדרה על פי החוק של תאונת דרכים. תאונה שכזו נחשבת לפי החוק כמאורע שבמהלכו נגרם לאדם נזק בגופו בעקבות שימוש ברכב כלשהו ששימש למטרות תחבורה. כך שבעצם, התאונה יכולה להתקיים בהקשר של כניסה ויציאה אל הרכב עצמו, בעת חניה, נסיעה, דחיפה או פגיעה מרכב אחר ועוד. על פי החוק, הפיצויים שצפויים להגיע לאותו אדם תלויים בחברת הביטוח שבאמצעותה הוא ביטח את הרכב שלו.

 

ההליך מחייב ליווי מקצועי

אם שמעתם על מקרים של מכרים שעברו תאונת דרכים, אתם בטח יודעים שהדבר מוביל לא פעם להתמודדות לא קלה אל מול חברת הביטוח. שלא נדבר על ההליך שצפוי לאדם שעבר את התאונה אל מול המוסד לביטוח לאומי. שכן, זה ידוע ששני גורמים אלו מערימים לא פעם קשיים רבים על הנפגעים (בנוסף לקשיים שהם כבר סובלים מהם). לכן, ראוי לציין כי הליך של תביעת נזקי גוף לאחר תאונה מחייב ייעוץ עם עורך דין שבקיא בנושא, כמו למשל עו"ד אונגר שויגמן פיצוי נזקי גוף עקב.

 

חשוב לבחור בעורך דין מומלץ

אין זה מספיק לבחור בעורך דין ששמעתם עליו ממכרים או מקרובי משפחה. חשוב מאוד לבחון את הפרטים אודותיו ולבדוק שמדובר בעורך דין מומלץ שעומד בפרמטרים הבאים:

  • מקצועי
  • בעל ניסיון רב בתחום
  • אדיב

כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם בוחרים בעורך דין שעונה על פרמטרים אלו ומתאים לכם, אתם צריכים ליישם את הפרטים שיצוינו בפניכם בפסקה הבאה.

 

טיפים לבחירת עורך דין מומלץ

בחירה של עורך דין מומלץ אינה עניין מסובך. היא דורשת היכרות שטחית עם הרשת. אם יש לכם שם של עורך דין שהומלץ לכם (או של כמה עורכי דין), עליכם לכתוב את שמם המלא ברחבי הרשת ולקרוא את הפרטים שנכתבו אודותיהם. אם תרצו להתמקד במקומות שיציעו לכם חוות דעת אמינות, ההמלצה היא לגלוש באתרים הבאים:

  • גוגל (לשונית ביקורות תאפשר לכם לקרוא חוות דעת ודירוג)
  • פייסבוק
  • פורומים שמקנים יעוץ בתחום המשפט

 

סיכום

עד כאן המדריך שיאפשר לכם לדעת את כל המידע המקיף אודות תביעת נזקי גוף לאחר תאונה. כעת, כשיש לכם את כל הפרטים החשובים ביותר בנושא, אתם יכולים לדעת כיצד עליכם לפעול כעת ומהם הדגשים שצריך לשים לב אליהם.

תביעת נזקי גוף

אולי יעניין אותך גם

תיק פלילי נסגר
עריכת דין
איך מתבצע סגירת תיק פלילי?

כל חקירה שמתקיימת כנגד חשוד מצריכה פתיחה של תיק פלילי. מדובר בעובדה שידועה לרבים מכם, אך מעטים יודעים איך מתבצעת הסגירה של התיק בסופו של

קרא עוד »
כך תתמודדו עם תאונת עבודה
עריכת דין
כך תתמודדו עם תאונת עבודה

תאונות עבודה הן אירוע קשה שעלול לקרות לכל אחד, ללא קשר לתחום העיסוק של העובד. תאונות עבודה יכולות להיגרם מגורמים שונים, כגון תנאי עבודה מסוכנים,

קרא עוד »
הליכים משפטיים
עריכת דין
מתי נצטרך לתרגם תואר?

במציאות החדשה והגלובלית בה אנו חיים, אנשים מחפשים לעתים קרובות הזדמנויות לימוד בחו"ל או מחפשים הזדמנויות קריירה במדינות שונות. כאשר מנווטים בנתיבים לימודיים או מקצועיים,

קרא עוד »