4 טיפים לפני לקיחת משכנתא

כל אחד יודע שמשכנתא הינה התחייבות משמעותית לטווח ארוך, אבל לא כולם יודעים שיש כמה טיפים חשובים שחייבים לדעת רגע לפני שמתחייבים ולוקחים משכנתא. זה לא משנה מאיפה אתם מתכננים לקחת את המשכנתא הבאה שלכם או מה סוג הנכס שאתם מתכננים לקנות, מה שמשנה זה הידע שיש לכם בתחום. הישארו אתנו ותגלו את 4  הטיפים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם לוקחים משכנתא:

 

טיפ מספר 1 – דעו שיש הוצאות נוספות

כל אחד יודע שבשביל לקבל משכנתא, צריך שיהיה סכום מסוים של הון עצמי. בנוסף להון העצמי, אתם תצטרכו לשלם את תשלומי הדירה ובסופו של דבר, להחזיר את תשלומי המשכנתא. לא כולם יודעים כי בנוסף לסכום הזה, צפויות להיות גם הוצאות נוספות. הוצאות אלו עשויות להיות עבור הדברים הבאים:

  • תשלום לעורך דין
  • שדרוגים שתחליטו לבצע בנכס
  • תשלומים נוספים שתידרשו לשלם בהתאם למדד ועוד

 

טיפ מספר 2 – תתייעצו עם מומחים בתחום

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שבוחרים להתייעץ עם מומחים במשכנתאות. אלו אנשים חכמים שמבינים עניין. שכן, הם יוצאים מנקודת הנחה שאין להם את הידע המקיף בנושא והם יודעים שפנייה אל מומחים תאפשר להם להבין את העניין לעומק. ההמלצה שלנו היא לפנות אל יועצי משכנתאות, יועצים פיננסיים או פשוט להיכנס לאתרים שעוסקים במשכנתאות. הנה אתר כזה לדוגמא: mashcantainfo.com.

 

טיפ מספר 3 – תבדקו את ההכנסה שלכם

אם התייעצתם בשלב הקודם עם מומחים במשכנתאות, בטח נאמר לכם שאתם צריכים לבדוק את רמת ההכנסה שלכם. רגע לפני שאתם לוקחים על עצמכם התחייבות משמעותית שכזו מבחינה כלכלית, אתם צריכים לזכור שמדובר בעצם בהלוואה. הלוואה שתצטרכו להחזיר מידי חודש. לכן, אתם צריכים לדעת שהמשכנתא שמוצעת לכם מתאימה מבחינת ההכנסות שלכם, כדי שתוכלו להיות בטוחים שתהיה לכם את האפשרות להחזיר את התשלומים בזמן מבלי לחפש הלוואות נוספות.

 

טיפ מספר 4 – תבחרו החזר סולידי

עליכם לשים לב כי ההחזר החודשי של המשכנתא שלכם צפויה להיות נגזרת מההכנסה הפניה של שני בני הזוג. אפשר לומר בעצם שהמצב האופטימלי הוא כזה שבו יש לכם 20 – 30 אחוז מההכנסה הפנויה. כדי שתוכלו לבחור את ההחזר שלכם באופן הטוב ביותר, עליכם לבצע בדיקת רגע ולשאול את עצמכם:

  • מהי ההשכלה שלכם?
  • איזה משכורות יש לכם?
  • האם אתם מתכננים להגדיל את המשפחה בהמשך?
  • האם ייתכן שבעתיד הקרוב ההכנסות שלכם יגדלו או שלא?

כל השאלות האלו יאפשרו לכם להכיר את עצמכם טוב יותר מבחינה כלכלית. כך שתוכלו לבחור את ההחזר המתאים לכם ביותר.

 

כמה מילים לסיום המדריך

עד כאן 4 הטיפים שאתם צריכים להכיר רגע לפני שאתם לוקחים משכנתא. עכשיו, נותר לכם רק ליישם אותם ולבחור את המשכנתא המתאימה לכם ביותר. מאחלים לכם בהצלחה!

פילוס הכסף והבית בסולם איזון

אולי יעניין אותך גם