5 הטרנדים החמים שקיימים היום בעולם הלגו

הלגו, משחק הלבנים המפורסם שמוכר לכולנו, עבר שינויים רבים לאורך השנים, ונשאר רלוונטי ומסקרן יותר מתמיד. מעבר להיותו משחק בילוי קלאסי, הלגו הפך לתחביב מקצועי ואף לאמנות. טרנדים חדשים וייחודיים צצים כל הזמן בעולם הלגו, והופכים אותו לתחום מרתק ומגוון. להלן חמשת הטרנדים החמים ביותר בעולם הלגו כיום.

 

1 – לגו אמנותי

אחד הטרנדים החמים ביותר בעולם הלגו כיום הוא לגו אמנותי. אמנים רבים משתמשים בלבנים כדי ליצור יצירות מדהימות ומורכבות. מדובר בסגנון ייחודי של אמנות פלסטית, שמשלב אלמנטים של פיסול, ארכיטקטורה ואומנות קונספטואלית. יצירות הלגו האמנותיות יכולות להיות פיסולים גדולים בגודל טבעי או מוקטנים, דיוקנאות של דמויות מפורסמות, ועוד.

לגו אמנותי

 

2 – לגו אדריכלי

טרנד חם נוסף הוא לגו אדריכלי – שימוש בלבנים של לגו ליצירת מבנים ארכיטקטוניים מרשימים. אדריכלים ואנשי מקצוע אחרים מנצלים את גמישות הלבנים כדי ליצור מודלים של בניינים קיימים או להציג רעיונות לבנייני עתיד. חברת הלגו עצמה משיקה סדרות מיוחדות של מבנים ידועים, כמו הקפיטול בוושינגטון והארמון הקיסרי בטוקיו. כמו כן, קיימים אתרים ייעודיים שמאפשרים להציג מודלים של מבנים אדריכליים יצירתיים.

 

3 – קהילות לגו וירטואליות

עם התפתחות הטכנולוגיה, קמו גם קהילות לגו וירטואליות שמאפשרות ליוצרים להציג את יצירותיהם, להתייעץ ולקבל משוב. אתרים כמו Lego Ideas ו- Rebrickable מאפשרים למשתמשים לשתף תוכניות בנייה דיגיטליות, ולהצביע על הרעיונות האהובים עליהם. אתר קידסבסט הוא דוגמה נוספת לקהילה וירטואלית של לגו, שמציעה משחקים אינטראקטיביים של לגו לילדים. צוות הלגו אף בוחן את היצירות הפופולריות ביותר לצורך הפקה מסחרית. קהילות אלו הופכות את הבנייה עם לגו לחוויה חברתית, ומחזקות את התרבות הייחודית של הלגו.

 

4 – לגו מכני ורובוטי

יוצרים רבים מנצלים את הלבנים הצבעוניות כדי לבנות מכונות, רובוטים ומנגנונים מורכבים. סדרות הלגו הטכניות מאפשרות לבנות דגמים פונקציונליים של מכוניות, רכבי שטח, מטוסים ורובוטים מתקדמים. קיימות תחרויות לגו ששמות דגש על רובוטיקה, שבהן המשתתפים נדרשים לתכנן ולבנות רובוטים שיכולים לבצע משימות שונות. כך, במקביל לפיתוח כישורי בנייה, התלמידים גם לומדים על מדעי המחשב, תכנות ומכניקה.

קהילות לגו וירטואליות

 

5 – לגו סרטים ותוכניות

כיוון שהלגו הוא כה פופולרי, קיימים היום סרטי אנימציה ותוכניות טלוויזיה הנסמכים על עולם הלגו. הסרט "לגו" משנת 2014 היה הצלחה גדולה והפך לסדרת סרטים. בנוסף, קיימות סדרות אנימציה רבות כמו לגו נינג'גו – סדרה פופולרית על נינג'ות לוחמים, שמבוססת על סדרת הלגו בעלת אותו השם. סרטי הלגו מספקים בידור לילדים, אבל גם מעודדים חשיבה יצירתית ובנייה בקרב הצופים.

 

לסיכום

עולם הלגו התפתח והתרחב באופן מדהים בשנים האחרונות. מעבר להיותו משחק קלאסי לילדים, הלגו הפך לתחביב מקצועי ואף לאמנות לכל דבר. טרנדים חדשניים כמו לגו אמנותי, אדריכלי, מכני ורובוטי, יוצרים מגוון עצום של אפשרויות ליצירה באמצעות הלבנים הצבעוניות. כמו כן, היצירתיות והפופולריות של הלגו באה לידי ביטוי בסרטים, תוכניות טלוויזיה וקהילות וירטואליות. ללא ספק, הלגו ממשיך להיות רלוונטי ומעניין יותר מתמיד בזכות הטרנדים החדשניים הללו. לעוד שלל משחקי לגו ומשחקים לילדים כנסו לאתרkidsbest 

סרטים ותוכניות לגו

אולי יעניין אותך גם

טיק טוק
כללי
איך להגיע לפור יו בטיקטוק?

טיקטוק הפכה בשנים האחרונות לאחת הפלטפורמות המרכזיות והמובילות מבין הרשתות החברתיות. הגלישה בטיקטוק מתאפשרת גם בפיד האישי של המשתמש וגם בעמוד פור יו, שמציג לכל

קרא עוד »
תרגול קסם
כללי
איך להתחיל לעסוק בקסמים?

ילדים ואנשים מבוגרים רבים רוצים לעסוק בקסמים ובקוסמות בצורה מקצועית או חובבנית. עיסוק בקסמים משפר את זריזות הידיים וחדות המחשבה, ותורם להגדלת הביטחון העצמי. אם

קרא עוד »
תואר קל יותר
כללי
האתר שיקל לכם על התואר

לפני 3 שנים סיימנו את לימודי התואר הראשון שלנו, לאחר שכל המכרים שלנו סברו שלא נצלח אותם. שכן, היינו ידועים כתלמידים חסרי קשב, שלא מסוגלים

קרא עוד »