4 היתרונות הבולטים של מתקני הרמה

הבנייה לגובה הפכה בשנים האחרונות לאחת משיטות הבנייה הנפוצות והמקובלות, הן עבור מגורים פרטיים והן עבור עסקים וחברות מכל הסוגים.

כך, השימוש במתקני הרמה לעבודות בגובה הפך לפתרון המתאים והיעיל ביותר להעברת ציוד לגבהים שונים.

לכן, כדאי שתכירו את 4 היתרונות הבולטים של מתקני ההרמה.

 

מתי נשתמש במתקני הרמה?

אם אתם גרים בדירה בקומה גבוהה, בבניין בלי מעלית או שאתם מעוניינים להעביר ציוד מסחרי כבד לקומות גבוהות, סבירות גבוהה שתצטרכו להשתמש בשירותי הובלה לגובה באמצעות מתקני הרמה מקצועיים, כמו מנופים או במות הרמה, כפי שניתן למצוא אצל במות הרמה ליפטר.

הובלה באמצעות מתקני הרמה שימושית ומומלצת בעיקר במקרים הבאים:

אין גישה להובלה – כאשר ההובלה מתבצעת לקומה גבוהה (מקומה שלישית ומעלה), בבניין בלי מעלית, או שהציוד לא נכנס במעלית של הבניין.

רהיטים כבדים או עדינים- במידה והציוד המועבר כבד או לחלופין, עדין מידי, הרי שלא תרצו לקחת את הסיכון שהוא ייפגע. ככל והציוד יהיה פחות חשוף לתהליך הובלה ארוך ומסורבל, הרי שהאפשרות לנזק תפחת בהתאם.

 

חיסכון בזמן

היתרון הבולט הראשון בשימוש במתקני הרמה הוא החיסכון בזמן. כשזמן שווה כסף, ליתרון זה חשיבות רבה. כך, כבעלי דירה או עסק, לא תצטרכו לשרוף יותר מידי זמן בהמתנה להובלה של הציוד ותוכלו לחסוך כסף של שעות העבודה.

מהצד השני, גם עבור המובילים עצמם מדובר בחיסכון משמעותי של שעות עבודה, לעומת הובלה פיזית בידיים ואף אפשרות להספיק יותר הזמנות ביום עבודה.

 

בטיחות

שימוש במתקני הרמה בעלי תו תקן ישראלים או אירופאיים, נחשב לשימוש הרבה יותר בטיחותי מאשר הובלה פיזית בידיים או הובלה על גבי סולם או פיגום.

אפשרויות הנפילה או הפציעה של המובילים במקרה של הפעלת מתקני הרמה הינן נמוכות משמעותית מאשר האפשרויות המקבילות.

כמו כן, הובלה באמצעות מתקני הרמה נחשבת לבטיחותית יותר גם עבור הציוד עצמו, עם הרבה פחות מקרים של נפילות, שריטות וכדומה.

 

חיסכון בכוח אדם

צוות הובלה סטנדרטי מכיל בין 3-4 סבלים הפועלים פיזית להרמת הציוד ושינועו למקום המתאים.

באמצעות שימוש במתקני הרמה לביצוע ההובלה, ניתן לחסוך משמעותית את כח האדם הדרוש להובלת הציוד, כשהיכולת של עובד אחד הנמצא במתקן הרמה שוות ערך לכשלושה עובדים המשתמשים באמצעי שינוע אחרים.

 

ניידות רבה

כפי שהזכרנו בהתחלה, ישנם מקרים בהם על אף כל הרצון הטוב והניסיון לשימוש בכוח, פשוט לא נצליח להעביר את הציוד המבוקש למקומו המיועד. אם זה בגלל מעלית קטנה או בגלל מקומות צרים שהאדם הפשוט לא יכול להיכנס אליהם.

כך, באמצעות מתקני הרמה ניתן להגיע כמעט לכל מקום, בפשטות, מהירות ויעילות.

ראינו אם כן כי למתקני הרמה בעבודות בגובה ישנם מספר יתרונות בולטים ולא מבוטלים, ההופכים את עבודת ההובלה לפשוטה, יעילה ומהירה גם במצבים בהם נראה כי ביצוע ההובלה קשה עד בלתי אפשרי.

אולי יעניין אותך גם

שירותי אינסטלציה
שיפוצים ובניה
פתרון חדשני לתשתיות מזדקנות

בעולם של היום, התשתית המזדקנת הפכה לאתגר משמעותי שחברות ברחבי העולם מתמודדות איתו. גשרים, כבישים, מערכות אספקת מים ורשתות חשמל מתדרדרים ונאבקים לעמוד בדרישות של

קרא עוד »